Liczyła na to, że policjanci „na bocznych i w nocy nie stoją”.

0
842

NIETRZEŹWA ROWERZYSTKA WPADŁA W RĘCE GORZYCKICH MUNDUROWYCH

O północy mundurowi z gorzyckiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystkę, która miała problem z jazdą prostym torem. Jak się okazało, kobieta była nietrzeźwa. Liczyła na to, że policjanci „na bocznych i w nocy nie stoją”. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie została ukarana wysokim mandatem.

na tle radiowozu stoi policjant trzymający alkomat, zdjęcie wykonane jest nocą
Mundurowi z Zespołu Patrolowo – Interwencyjengo, o północy w Olzie na ulicy Głównej zauważyli rowerzystkę, która miała trudności z jazdą prostym torem. Zatrzymali ją do kontroli drogowej. Okazało się, iż 42-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało u niej prawie promil. Kobieta nie spodziewała się policyjnego patrolu o tej porze. Za nieodpowiedzialne zachowanie została ona ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Wodzisławscy policjanci apelują o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Przypominamy, iż nietrzeźwi kierujący są najczęściej sprawcami najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, niezależnie od tego, jakim środkiem transportu kierujemy. Przypominamy także, że dbamy o bezpieczeństwo przez całą dobę, w nocy także.