CZOŁOWE ZDERZENIE W GORZYCACH

0
1335

fot. Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
miejsce zdarzenia i uczestniczące w nim pojazdy

Śledczy z wodzisławskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku w Gorzycach. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, iż do zdarzenia doprowadziła kierująca samochodem osobowym, która nagle zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka autokarem, którym podróżowało kilkudziesięciu pasażerów. Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga na czas wykonania czynności była zamknięta w obu kierunkach.

Wczoraj przed godziną 13.00 mundurowi z wodzisławskiej drogówki zostali wezwani do obsługi zdarzenia w Gorzycach na ulicy Rybnickiej. Na miejscu ustalono, że kierująca pojazdem marki Toyota Yaris jadąc w kierunku Wodzisławia, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w poruszający się w kierunku Olzy autokar marki Mercedes Turismo. Na miejsce wezwano technika kryminalistyki, biegłego sądowego i funkcjonariusza ITD. W pobliżu miejsca zdarzenia lądował śmigłowiec LPR, który zabrał 55-letnią kierującą osobówką do szpitala w Katowicach. W autokarze znajdowało się około 50 pasażerów wracających z pracy. Nikt nie odniósł obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu trwały dwie godziny. Policjanci zorganizowali objazdy. Teraz trwa wyjaśnianie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci zachęcają do dbania samemu o własne bezpieczeństwo. Tylko ostrożność i rozwaga pomogą nam uniknąć niepotrzebnych zdarzeń drogowych z naszym udziałem.