Daniel Kurasz nowym sołtysem Czyżowic. Wójt – cena za śmieci równa dla wszystkich!

0
3715
SONY DSC

Na środę w dniu 12.12.2018r mieszkańcy Czyżowic wybrali nowego Sołtysa oraz powołali nowy skład Rady Sołeckiej. Była też okazja do podziękowania wieloletniemu sołtysowi, radnemu gminy, panu Marianowi Jureczce za 20 letnie sołtysowanie w Czyżowicach.

SONY DSC
SONY DSC

Jedynym kandydatem na Sołtysa był Daniel Kurasz, który zdobywając poparcie zdecydowanej większości obecnych na zebraniu (89 osób za, 14 przeciw). został wybrany nowym sołtysem

SONY DSC

Mieszkańcy poruszali wiele tematów, odwodnienia, kanalizacji, utwardzania dróg czy oświetlenia ulic ale najciekawszym tematem była zaproponowana stawka za wywóz śmieci na rok 2019 która ma wynieść 22,50 zł i ma być najdroższą w powiecie. Obecni pytali czemu tak drogo?, czy przy takiej stawce będą obowiązywać jakieś ograniczenia np. w sprawie worków BIO (brązowe) o ich ilość na posesję , czy będą ulgi dla tych co ogrzewają domy gazem? na te pytania odpowiedział wójt gminy Daniel Jakubczyk, który stwierdził że nie będzie różnicowania ceny za śmieci ani dla tych co maja kompostowniki ani dla rodzin z karta rodziny ani dla tych co odgrzewają domy gazem. Dyskusję przerwały wyniki wyborów. Wszystko wskazuje na to że cena 22,50 zł za śmieci segregowane staje się coraz bardziej realna. Tu nasuwa się pytanie, czy w zielonej gminie Gorzyce opłaca się dbać o czyste powietrze ? skoro ci co zainwestowali w czyste źródła (gaz , prąd) energii do ogrzewania domów są traktowani na równi z tym co nadal mają w swych domach (kopciuchy, piece na węgiel ) i generują popiół ?

SONY DSC

W skład Rady Sołeckiej zostali wybrani:

Grzegorz Student
Jerzy Cichy
Tomasz Bura
Piotr Jurczyk
Łukasz Cnota
Renata Rzeczkowska
Dariusz Dzierżęga
Szymon Kamczyk
Irena Pabyś

P.S
Można by mieć dużo obiekcji co do zasad wyborów sołtysa, lecz nikt nie miał nic przeciw to i my tą sprawę zostawimy. Lecz najpierw powołuje się komisje skrutacyjną, która zajmuję sie przeprowadzaniem wyborów, przyjmowania kandydatów, liczenia głosów, ale…..

SONY DSC

Nowy zarząd koła gospodyń wiejskich w Czyżowicach.