Głosowanie w komisjach stałych niejednogłośne – Czy 22.50 zł zapłacimy za śmieci dowiemy się dopiero w czwartek podczas głosowania na III sesji RG Gorzyce.

1
1663

Głosowanie w komisjach stałych niejednogłośne – Czy 22.50 zł zapłacimy za śmieci dowiemy się dopiero w czwartek podczas głosowania na III sesji RG Gorzyce. Śmieci musza się samo finansować tak to brzmi w ustawie, dopłaty z gmin są źle odbierane w Regionalnych Izbach Obrachunkowych, które są przeciwne dopłatom. Co może rada – zmienić zasady poboru opłat:

„W przypadku nieruchomości, o której mowa w art. 6c ust. 1, opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi iloczyn:

1) liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość (teraz tak mamy w Gorzycach), albo

2) ilości zużytej wody z danej nieruchomości (za ta opcją jest radny Mężyk) , albo

3) powierzchni lokalu mieszkalnego”

Sytemu, czyli rodzaju zbiórki, ilości worków, ulg itp nie da już się zmienić bo firmy przystąpiły do przetargów na starej uchwale RG.

Mieszkańcy ulic Kolejowej w Osinach i Mickiewicza w Gorzycach czekają 12 lat na remont ulicy i poczekają jeszcze co najmniej rok, ponieważ nie ujęto tego w budżecie na rok 2019.
Prawie 1 200 000 zł dotacji do basenu Nautica

zobacz jak głosowali radni na komisjach

projekt uchwały

Szkoda ze mimo hucznych zapowiedzi tylko dwoje mieszkańców pojawiło się na tym posiedzeniu.

1 KOMENTARZ

  1. Poprzednia rada i wójt mieli w głowie tylko kampanie wyborczą a ośmieciach raczej nie myśleli, jak mówi jadna z radnych to poprzednicy zawalili a my teraz musimy to jakoś naprawic , czy poprawić. Po trochu wszystcy są winni, Pacownicy gminy, wójt, radni i my sami mieszkancy za zbyt duże ilości śmieci ktore wytwarzamy. Pytanie jest jedno dlaczego tak drogo, dlaczego gminy nie potrafia sie dogadac żeby jeden wspolny przetarg ogłosić. Teraz my bedziemy płacić jak za zborze, wójta i radnych stać podwyżki sobie dali. Wesołych Świąt dla tych co nam takie święta ufundowali.