Absolutorium dla wójta. Radny Zbroja – „… dalej będzie robione to, kto ma większe przebicie”.

0
1277

Fot. UG Gorzyce

27 czerwca br. odbyła się X Sesja Rady Gminy Gorzyce. Głównym tematem obrad było zatwierdzenie sprawozdań z wykonania budżetu Gminy Gorzyce za 2018 r., oraz podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Gorzyce absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Gorzyce za 2018 r.

tu dowiesz się więcej ze strony UG

P.S
Wieści z sesji

Warto także wysłuchać i obejrzeć nagranie z posiedzenia X sesji RG Gorzyce a w niej utarczki słowne na linii radny Zbroja – Wawrzyczny oraz wójt. Stanisław Zbroja zarzuca że sołectwo Turza Śl jest na uprzywilejowanej pozycji i własnie tam się najwięcej remontuje i wkłada pieniędzy z gminy bo „dalej będzie robione to, kto ma większe przebicie bo akurat we władzach gminy i rady gminy są turzanie” – mówi radny Zbroja.

Panu radnemu Zbroi ripostuje przewodniczący RG Piotr Wawrzyczny – wszyscy działamy w interesie całej gminy a nie tylko Turzy. Chyba by pan radny by był chory, gdyby na któreś sesji czy posiedzeniu wspólnej komisji nie wytknął czegoś radnym z Turzy – kwituje przewodniczący rady gminy.

Radni gminy robią zrzutkę na rower który ma być nagrodą na dożynkach gminnych w Rogowie. Radny Zbroja mówi że nie chciałby by to był używany składak lecz niech to będzie porządny rower bo to też będzie świadczyło o radnych.

Jak informuje wójt gminy – zostanie zakupiony mobilny agregat prądotwórczy, który zabezpieczy sytuacje kryzysowe i imprezy kulturalne.

tu możesz wysłuchać nagranie z posiedzenia X sesji RG Gorzyce