Gorące powitanie lata w klimacie ROCK & REGGAE na Ośrodku Wypoczynkowym Camping Europa w Olzie.

0
1007

W tegorocznej edycji imprezy organizowanej przez GCK w Gorzycach dnia 15 czerwca wystąpiły zespoły TABU oraz BLEND! Obie ekipy zaprezentowały swoje największe przeboje. Po koncertach odbyło się tradycyjne AFTERPARTY w klimacie elektronicznych brzmień serwowanych przez DJ. Zabawa trwała do rana.

Autorem zdjęć jest Marcelina Sosna.

Gorące powitanie lata w klimacie ROCK & REGGAE na Ośrodku Wypoczynkowym Camping Europa w Olzie. W tegorocznej edycji imprezy organizowanej przez GCK w Gorzycach dnia 15 czerwca wystąpiły zespoły TABU oraz BLEND! Obie ekipy zaprezentowały swoje największe przeboje.
Zespół TABU powstał w 2003 roku. Od tego czasu zagrał ponad pół tysiąca koncertów, wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach nagrał 4 studyjne albumy oraz jeden koncertowy zarejestrowany podczas przystanku Woodstock w 2014 roku. Siła zespołu to przede wszystkim melodyjne, oparte na rytmie reggae piosenki oraz energiczne koncerty z mocno słyszalną sekcją dętą. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim. Setki zagranych koncertów i tysiące przejechanych kilometrów spowodowało, że Tabu to nie tylko zespół muzyczny grający reggae. Tabu to wielka rodzina, machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa.
Zespół BLEND powstał w 2003 roku. Tworzą go doświadczeni muzycy z południowej Polski, grający w takich zespołach jak Patchwork, Hakelbery, Whisper, Poziom 600. Twórczość inspirowana muzyką rockową lat 70-tych. Większość ich utworów utrzymana w bezkompromisowym, żywiołowym duchu rock and rolla. W roku 2006 Zespół zadebiutował w telewizji TV3 Katowice, w programie muzycznym „GRAMY”, gdzie zarejestrował „na żywo” utwory takie jak: „Dziewczynki z zapałkami”, „Olej to!”, „Mój kraj, mój dom”. W 2012 roku był półfinalistą ANTYFEST organizowanego przez ANTYRADIO, oraz ćwierćfinalistą telewizyjnego show MUST BE THE MUSIC. Muzycy jak o sobie mówią: są mieszanką różnych osobowości co ma duży wpływ na rodzaj muzyki prezentowanej przez Blend. Inspiracją dla nich jest muzyka lat 70-tych. „Żyjemy w czasach, w których już nic nie jest proste i oczywiste. Chcemy pozostawić po sobie ślad, wspomnienie a zarazem przekazać coś swoim słuchaczom. Nie określamy rodzaju naszej muzyki gdyż to pozostawiamy tym, którzy nas słuchają. Wywodzimy się z różnych kapel i orientacji muzycznych ale teraz chcemy zespolić nasze siły po to aby zagrać prostą, energetyczną, rock and rollową muzykę. Jesteśmy zmęczeni wszechobecnym plastikiem, dlatego pragniemy wrócić do elektrycznego, gitarowego brzmienia”.
Po koncertach odbyło się tradycyjne AFTERPARTY w klimacie elektronicznych brzmień serwowanych przez DJ. To wszystko działo się na Ośrodku Wypoczynkowym CAMPING EUROPA w Olzie. Zabawa trwała do rana.
Autorem zdjęć jest Marcelina Sosna