Piłka nożna – Ostatnia kolejka, awanse, spadki, końcowe tabele.

0
1190

Sezon piłkarski 2018/19 dobiegł końca, lecz wszystkie oczy kibiców były zwrócone na pojedynek Uni Turza Śl. z Odrą Wodzisław Śl.
Lepiej z tej rywalizacji wyszli wodzisławianie i to oni wywalczyli awans do IV ligi z pośród drużyn grających w lidze okręgowej.

Rywalizacja w okręgówce to były istne derby gminy Gorzyce. Rywalizacja drużyn z Gorzyc, Turzy, Czyżowic i Rogowa sprawiała ze na boiska w tych sołectwach gdzie rozgrywano derby przychodziło bardzo dużo kibiców. Najlepszym zespołem okazała się Unia Turza Śl. która wygrała wszystkie mecze derbowe i można powiedzieć że zdobyła „mały puchar gminy Gorzyce” Unici rozgrywki zakończyli na drugim miejscu w tabeli ligi okręgowej, Czarni Gorzyce zameldowali się na ósmej pozycji co pozwoliło im na utrzymanie się w okręgówce. Ta sztuka nie udała się Naprzodowi Czyżowice i Przyszłości Rogów i w przyszłym sezonie zagrają w A klasie Raciborskiej. Na domiar złego rezerwy Rogowa także zanotowały spadek żegnając się z B Klasą. Rozwój Bełsznica zaliczył udany sezon w B Klasie zajmując 6 miejsce w tabeli co dało im miano najlepszej drużynie z gminy Gorzyce występujących w tej grupie rozgrywkowej, Czarni II – 7 miejsce, Rogów II- 14 miejsce i spadek do C Klasy.
Jedyny awans i wygranie swej grupy zaliczyły rezerwy Naprzodu Czyżowice. W C Klasie byli najlepsi i awansowali do B klasy. Olszynka Olza zajęła miejsce w środku tabeli i w przyszłym sezonie dalej będzie grała w najniższej klasie rozgrywkowej.

Bogusław Jordan

Klasa okręgowa – grupa III

Kolejka 30 – 15 czerwca

Unia Turza Śląska 2-1 Odra Wodzisław Śląski 15 czerwca, 17:00
Czarni Gorzyce 4-2 Naprzód Syrynia 15 czerwca, 15:00
Naprzód Czyżowice 2-3 Przyszłość Rogów 15 czerwca, 17:00

Awans do IV ligi: Odra Wodzisław Śląski.
Spadek do raciborskiej A klasy: Kornowac, Rafako Racibórz, Przyszłość Rogów, Naprzód Syrynia i Naprzód Czyżowice.
Spadek do rybnickiej A klasy: Gwiazda Skrzyszów.B klasa (Podokręg Racibórz)

Przyszłość II Rogów 3-1 LKS Adamowice 16 czerwca, 17:00
LKS Grzegorzowice 3-5 Czarni II Gorzyce 15 czerwca, 15:30
Rozwój Bełsznica 2-6 LKS 07 Markowice
Awans do raciborskiej A klasy: Nieboczowy.
Spadek do raciborskiej C klasy: Ocice Racibórz, Ruda Kozielska, Rogów II, Zabełków, Gaszowice II, Buków i Adamowice.C klasa – grupa 1 (Podokręg Racibórz)

LKS Bolesław 2-4 LKS Olza 15 czerwca, 17:00
Naprzód II Czyżowice 4-2 LKS Bojanów 16 czerwca, 17:00

Awans do raciborskiej B klasy: Czyżowice II.