Gorzyczki – Oficjalne otwarcie remizy OSP po remoncie. Zdjęcia.

0
2956

Od momentu gdy prezesurę w OSP Gorzyczki objął Wojciech Strokosz miejscowa remiza przeszła całkowitą metamorfozę.
Najpierw wyremontowano garaż, następnie pomieszczenia biurowe i toalety z prysznicami, wymieniono instalację elektryczną a starego kopciucha CO zamieniono na nowoczesne ogrzewanie gazowe.

Efekty tej pracy i starania prezesa poskutkowały tym, że w tym roku (2019) nalazły się pieniążki na termomodernizacje budynku i remont sali gościnnej. Koszt wykonania tego remontu wyniósł 98 340 zł, do tego doszło 2997 zł na wymianę kaloryferów i 3 tys zł na zainstalowanie szerokokątnego monitoringu, który obserwuje teren wokół budynku OSP, remiza jest także pod ścisłą ochroną alarmu.
Tak więc po ciężkiej pracy należy się także świętowanie z okazji zakończenia prac.
Prezes na tą okoliczność zorganizował uroczyste otwarcie remizy po remoncie, które odbyło się w sobotę 5 października 2019r o godzinie 16. Wśród gości pojawili się: zastępca wójta gminy Gorzyce Sylwia Czarnecka, przewodniczący RG Piotr Wawrzyczny:, zastępca przewodniczącego RG Krzysztof Małek, komendant PSP w Wodzisłąwiu Śl pan Marek Misiura, komendant gminny OSP w Gorzycach pan Jerzy Glenc, strażacy z jednostki, kierownik referatu gospodarki komunalnej Izolda Gajowska oraz poseł na sejm RP Teresa Glenc.
Otwarcie prezes Wojciech Strokosz rozpoczął od pokazania zebranym gościom sprzętu jakie jednostka zakupiła, później zgromadzeni udali się na zewnątrz by zobaczyć jak została wykonana termomodernizacja i jak wykończono elewację wraz z zabudową kamer i oświetleniem zewnętrznym na ścianach, jak mówili goście – efekt piękny. To samo dotyczyło sali gościnnej, która także została wyremontowana i służy mieszkańcom (jest wynajmowana za 30 0zł doba) . Jak mówi prezes za pieniążki z wynajmu zakupiono zasłonki i lampiony które dodały efektu tej sali.

… zobaczyłam tu ogrom dużej pracy w dodatku wykonanej perfekcyjnie.. mówiła zastępca wójta Sylwia Czarnecka. Pod wrażeniem był także Piotr Wawrzyczny, który powiedział że pieniążki gminne zostały dobrze zainwestowane co przekaże pozostałym radnym gminy Gorzyce.

Lecz to nie wszystko – powiedział Marek Misiura. W tym roku jednostka OSP Gorzyczki wzbogaci się w agregat prądotwórczy 50 kw no i oto na to co wszyscy czekają czyli nowy wóz bojowy, słowa te potwierdziła pani poseł.

Bogusław Jordan

Sprostowanie- ”wisieńką na torcie” mialo być nowe auto bojowe dla OSP Gorzyczki a nie jak napisaliśmy w pierwotnej wersji„…spóźniona „wisienka na torcie” jak zapowiedział panią poseł Teresę Glenc prezes OSP….”
Za wprowadzenie w błąd przepraszamy.

fot. Bogusław Jordan