Podatki i śmieci w górę! – Pozytywne opinie wszystkich komisji rady gminy Gorzyce.

0
1441

W poniedziałek 25 listopada 2019 w GCK w Gorzycach odbyło się współne posiedzenie wszystkich komisji przy Radzie Gminy Gorzyce.
To co najbardziej interesuje zwykłego mieszkańca naszej gminy to rzecz oczywista – opłaty i podatki.
Tak więc Komisja Rewizyjna, Komisja Skarg i Wnisosków, Komisja Budżetu, Komisja Oświaty, Kultury i Sportu, Komisja Rodziny, Spraw Społecznych i Zdrowia wydały pozytywne opinie na temat uchwał w sprawie wzrostu podatku od nieruchomości o średnio 15% (na wniosek radnych)) oraz opłaty śmieciowej na rok 2020 w wysokości 28,50zl(obecnie 22,50zł) za odpady segregowane i 85,50 zł za niesegregowane.
Wydano także pozytywną opinie w sprawie ulgi w opłacie śmieciowej dla tych mieszkanców(właścicieli) danej posesji którzy będą mieli kompostownik ( po złożeniu nowej deklaracji) a co za tym idzie nie będą oddawać worków brązowych i przywożić odpadów zielonych do PSZOKu.

Czy tak jednak się stanie zobaczymy już w środę 27 listopada br. podczas sesji rady gminy gdzie radni będą głosować w sprawie w/w uchwał. O wyniku głosowań poinformujemy państwa już w środę wieczorem.

P.S. Mimo szerokiego odzewu i wyrazu bezapropbaty do podwyżki opłat jakie mieszkańcy podjęli na różnych forach społecznościowych nikt nie pojawił się na sali obrad.