Olzanin brązowym medalistą mistrzostw Niemiec.

0
642

Podczas odbywających się w Dortmundzie Mistrzostw Niemiec (22-24 października 2021 r.) seniorów strzelectwie, reprezentujący barwy klubu strzeleckiego SG Neustadt w kategorii wiatrówki 10m z podpórką w kategorii wiekowej 60+ , pochodzący z Olzy Peter Jordan wywalczył dwa medale brązowe – inwidualnie i drużynowo.

Jak mówi Peter – samo zakwalifikowanie się do tych mistrzostw to już wielki sukces a zdobycie medalu to już zaszczyt. Ponieważ w kategorii 60 + w której uczestniczył w zawodach startowało 140 zawodników. Jeszcze trudniej było wywalczyć medal drużynowo bo na starcie pojawiło się aż 87 zespołów z całych Niemiec.

Peter Jordan do Niemiec wyjechał na początku lat 90 jak to się kiedyś mówiło “za chlebem” lecz pasja do sportu jaką miał zawsze nawet na obczyźnie była większa niż inne hobby. Początkowo występował jako zawodnik tenisa stołowego reprezentując SPS Kappel lecz kontuzja kolana w 2003 roku sprawiła że zmienił dyscyplinę na strzelectwo. Od 2013 roku tak już na bardziej poważnie trenuje strzelectwo , cztery treningi tygodniowo zaowocowały tym sukcesem w Dortmundzie. Jak się chce to wiek nie ma znaczenia, ważna jest wola i samozaparcie – skwitował Peter Jordan.

Wywiad przeprowadził Bogusław Jordan