Posłanki PO odwiedziły Gorzyce.

0
723

Na zaproszenie radnego powiatowego, Prezesa SKR Gorzyce pana Marka Rybarza do Gorzyc zawitały posłanki Platformy Obywatelskiej pani poseł Małgorzata Chmiel (Gdańsk) oraz pani poseł Zofia Czernow (Jelenia Góra).

Spotkanie, które odbyło się na terenie SKR Gorzyce otworzył prezydent miasta Wodzisław Śl. Mieczysław Kieca.
Pomimo że posłanki nie reprezentują naszego okręgu wyborczego, skorzystały z zaproszenia.

Tematy jakie były podejmowane były ciężkie a odpowiedzi pań posłanek zrównoważone. Rozmawiano o spisie inwentarza (rejestr kur), ilościach sprowadzanego zboża z Ukrainy, odstrzale dzików to z tematów o rolnictwie. Ważnym tematem była wymiana poglądów o samorządach i ich finansowaniu, bo obecny system jaki obowiązuje dziś (POLSKI ŁAD) jest bardzo krzywdzący dla wielu samorządów – jak mówiła jedna z posłanek trzeba to zmienić by samorządy były samorządne a i wsparcie finansowe powinno wzrosnąć około 50 do 70 %.
Rozmawiano także o CPK i jego wpływie na nasz region i tu także odpowiedź posłanek była jednoznaczna że – CPK to nieuzasadniona inwestycja finansowa, która już pochłonęła ponad 200 mln złotych. Kolejnym ważnym tematem, który został zanotowany w notesach posłanek był temat poruszony z sali – czyli szpital w Wodzisławiu Śl i jego powolne zamykanie. Wszystkie tematy jakie zostały omawiane panie posłanki obiecały przedtawić w kuluarach sejmu a odpowiedzi na zadane pytania przesłać pany Markowi Rybarzowi.

Podsumowując to spotkanie można stwierdzić, że ludzie chcą zmian w Polsce i widzą, że dzieje się źle w naszym kraju ale wszystko uzależnione jest od opozycji jak i w jaki sposób przedstawią swój plan naprawczy(wyborczy) by skusić swoich wyborców by na nich zagłosowali.

Bogusław Jordan

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC